شیائومی Xiaomi

برند شیائومی در سال 2010 میلادی با هدف تولید گوشی های هوشمند و محصولات دیگر با کیفیت و قیمت مناسب شروع به کار کرد در سال 2011 اولین گوشی برند شیائومی با نام تجاری شیائومی mi one وارد بازار شد.همچنین در سال 2012 این شرکت نوپا به موفقیت فروش حدود 7.2 میلیون گوشی رسید و یک سال بعد یعنی سال 2013 گوشی های سری ردمی (redmi) خود را به بازار معرفی کرد. شیائومی همچنین در سال 2015 میلادی یک رکورد فوق العاده را به نام خود کرد و موفق شد ظرف مدت 24 ساعت تعداد دو میلیون و صد و دوازده هزار و ده تلفن همراه هوشمند را به فروش برساند که یک فروش بی سابقه در این زمینه بود که در کتاب گینس هم به ثبت رسید.

شرکت شیائومی در ۱۰ سال گذشته به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان موبایل تبدیل شده است و رقابت را برای شرکت های بزرگ این بازار یعنی اپل و سامسونگ سخت‌ کرد. شروع موفقیت بزرگ برای شیائومی از کشور هند آغاز شد؛ جایی که شرکت‌های داخلی هند مثل Spice ، Micromax و Karbonn به دلیل واردات گوشی‌های شیائومی به هند کاملا از گردونه رقابت خارج شدند.

در سال ۲۰۱۷ میلادی شرکت شیائومی با معرفی گوشی ردمی نوت ۴ موفق شد عنوان پرفروش‌ترین برند گوشی موبایل در کشور هند را از آن خود کند؛ موفقیت‌های روز‌ افزون شیائومی کار را برای سامسونگ که زمانی بازار گوشی‌های هند را در دست داشت سخت کرد.

دسته‌بندی